• Jak zostać położną lub pielęgniarką?
Uniwersytet Medyczny

Uniwersytet Medyczny zlokalizowany na terenie Gdańska to uczelnia z ogromną tradycją i bogatą historią, która jest jedną z najstarszych tego typu placówek w północnej Polsce. Za datę jej założenia przyjmuje się rok 1945, czyli zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej.

Jej korzenie oczywiście są dużo wcześniejsze, gdyż sięgają aż 1454 roku. Jest to Uniwersytet Medyczny, który zajmuje się kształceniem nie tylko lekarzy. Studenci, którzy uczą się na tej uczelni, studiują również na kierunkach dotyczących nauk o zdrowiu, wydziale farmaceutycznym czy też biotechnologii. Bardzo interesujące jest to, że na tym uniwersytecie doszło do zapoczątkowania wielu specjalności medycznych, wśród których wymienić możemy między innymi psychiatrię czy neurologię dziecięcą.

Warto również wspomnieć o tym, że ta uczelnia posiada również swoje muzeum, w którym znajdują się eksponaty ściśle związane z bogatą historią tej placówki. To, czym szkoła może się pochwalić to na pewno zarówno studenci, jak i absolwenci, którzy są laureatami najbardziej prestiżowych nagród czy też wyróżnień.

Jeżeli chodzi o prace dyplomowe na tej uczelni, to sytuacja kształtuje się bardzo różnie. Na niektórych kierunkach zwłaszcza tych typowo lekarskich obowiązują wyłącznie egzaminy końcowe. Na innych natomiast w celu ukończenia jednego z etapów edukacji należy napisać, a następnie obronić taką pracę dyplomową jak na większości uczelni w kraju.

Uniwersytet Medyczny i perspektywy po nim.

Uniwersytet Medyczny daje szanse na wspaniałą karierę. Zapotrzebowanie na medyków jest olbrzymie. Starzejące się społeczeństwa będą potrzebowały coraz większej ilości medyków. Nie tylko w Europie medycy będą bardzo potrzebni, ale również np.  w Dubaju. Dobrze w Polsce skończyć pielęgniarstwo. Popyt na pielęgniarzy (podobnie jak na lekarzy) będzie dynamicznie rósł. Przykładowo polskie pielęgniarki coraz częściej wyjeżdżają do pracy, do Dubaju. Młodzi polscy lekarze wyjeżdżają również za granicę, gdzie zarobki są wielokrotnie niższe niż w naszym kraju. Napisanie pracy magisterskiej na Uniwersytecie Medycznym na bardzo wysokim poziomie, to dobry krok do wielkiej kariery. Należy pamiętać, że w zawodach medycznych bardzo ważna jest praktyka. Im więcej posiadamy praktyki, tym lepiej.

You must be logged in to post a comment