• Jak zostać położną lub pielęgniarką?

Pisanie prac z Pielęgniarstwa to dla studentów zawsze, spore obciążenie. Niezależnie czy są to prace licencjackie, czy też magisterskie. W poniższym tekście postaramy się przedstawić cenne wskazówki, które z pewnością przydadzą się Tobie podczas tworzenia Twojej pracy dyplomowej.

Podstawowe pytanie, jakie musisz sobie zadać, z pewnością brzmi: o czym pisać swoją pracę dyplomową z Pielęgniarstwa? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz przede wszystkim spojrzeć na zagadnienia, jakimi będziesz się zajmować podczas swojej pielęgniarskiej kariery. Najlepiej po prostu pisać o tym, czym chcesz się zajmować podczas swojej pracy w charakterze pielęgniarki bądź pielęgniarza. To, w końcu Twoja pasja oraz ambicje zawodowe stanowią Twój motor napędowy do wszelkiej nauki. Poniżej prezentujemy przykładowe problematyki prac dyplomowych z zakresu Pielęgniarstwa.

Tematy prac z Pielęgniarstwa – przykłady.
  • Opieka pielęgniarska nad pacjentem z cukrzycą.
  • Czynności pielęgniarskie wobec pacjenta po udarze mózgu.
  • Czynności pielęgniarskie wobec noworodka z żółtaczką fizjologiczną
  • Analiza programów promocji zdrowia adresowanych do dzieci.
  • Cukrzyca typu 2 jako choroba cywilizacyjna.
  • Jakość życia pacjentów z wadami serca.
  • Czynności pielęgniarskie wobec osoby z chorobą Alzheimera.
  • Opieka pielęgniarska nad pacjentem ze stwardnieniem rozsianym.
  • Profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
  • Opieka pielęgniarska nad pacjentem z krwiakiem mózgu.

W wyborze odpowiedniej problematyki zawsze pomóc może Tobie promotor. To, w końcu on musi zaakceptować temat Twojej pracy dyplomowej. Czasami bywa też tak, że niektórzy promotorzy sami proponują studentom tematy, o których można u nich pisać prace dyplomowe. Tego typu propozycje, zawsze można rozważyć.

Pisanie prac z Pielęgniarstwa – jak osiągnąć sukces?

Podstawową rzeczą w działalności naukowej jest odpowiednie nastawienie. Nie może ono być skrajnie optymistyczne ani skrajnie pesymistyczne. Tutaj najlepiej sprawdza się po prostu czysty pragmatyzm. To właśnie realista, zawsze osiągnie najlepsze efekty, ponieważ jest on gotowy na rozmaite problemy, które podczas działalności naukowej, na pewno się pojawią. Jest on również mentalnie przygotowany na ciężki, intelektualny wysiłek.

W przypadku działalności naukowej bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim regularność. Staraj się tworzyć swoją pracę dyplomową z Pielęgniarstwa codziennie, przez minimum dwie godziny dziennie. Swoją działalność naukową dobrze rozplanuj. Załóż sobie, że dany element swojego licencjatu bądź pracy magisterskiej z Pielęgniarstwa będziesz tworzyć przez określony czas (np. dwa tygodnie lub miesiąc). Połączenie systematyki i dobrego planowania na pewno przybliżają Ciebie do sukcesu.

Tworzenie pracy dyplomowej wymaga od Ciebie spędzenia całych godzin przed komputerem. Staraj się wiec, aby Twoje miejsce pracy było maksymalnie ergonomiczne. Takie rzeczy, jak wygodny fotel, czy też mocny komputer wyposażony w dwa ekrany i szybki internet mają bezpośredni wpływ na Twoją naukową wydajność.

To, co tworzysz, musi podlegać weryfikacji. Najlepiej jakość Twojej pracy naukowej oceni nie kto inny jak właśnie Twój promotor. Staraj się konsultować z nim możliwie jak najczęściej. Jeśli pozytywnie będzie on wyrażać się o treściach, jakie mu prezentujesz, to masz pewność, że Twoja praca dyplomowa z Pielęgniarstwa zmierza we właściwym kierunku.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej literatury do Twojej pracy dyplomowej. Staraj się, aby literatura w Twojej bibliografii nie była starsza niż ostatnie dziesięć lat. Poza tym uwzględnij w niej pozycje Twoich recenzentów oraz Twojego promotora.

Przyszła kariera, a pisanie prac z pielęgniarstwa.

Pisanie prac z Pielęgniarstwa jest dla części studentów bardzo trudnym zadaniem. Z drugiej strony, jest to również bardzo duża szansa zdobycie cennej wiedzy, która może zaprocentować w pielęgniarskiej karierze. Grunt to pisanie o rzeczy, która pasjonuje oraz właściwe podejście do działalności naukowej.

You must be logged in to post a comment